Katalog Gwiazdor


Stronę prowadzi:
Katarzyna
Fulara-Potoczny


Witamy na platformie
WOLONTARIAT

Bal Karnawałowy dla "DZIECI SERC"

Jak co roku, grupa wolontariuszy z opiekunami zorganizowała cudowny bal dla grupy niepełnosprawnych oraz przedstawicieli ich rodzin.
Bal karnawałowy z zaproszonymi gośćmi z fundacji "Dzieci Serc" odbył się w naszej szkole na początku ferii 1 lutego.

Tegoroczne spotkanie oprócz zabaw tanecznych i korowodów wzbogacone zostało o zabawy i zajęcia na hali sportowej, m.in. rozgrywki tenisa stołowego, ćwiczenia sprawnościowe takie jak strzał na bramkę, mini piłka nożna, tor przeszkód, ćwiczenia na równoważni.

Dzień ten należy do szczególnych, wystarczy zobaczyć radość malującą się na wszystkich twarzach, uśmiech i energię płynącą z tego wydarzenia.

Słowa podziękowania składamy na ręce p. Jadwigi Klimondy - opiekunki za ogromne SERCE, którym obdarza swoich podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za cudowny klimat, który tworzycie podczas corocznych spotkań. Nieocenione są wspólne rozmowy, zabawy, zawierane przyjaźnie. Każdy gest, dobre słowo, okazana życzliwość, przygotowane przyjęcie docenione zostało przez gości, bo: "Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli", a to pozwala wierzyć, że dobro dzieje się w nas i przez nas.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanego spotkania.

GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

Stowarzyszenie Dzieci Serc

jest Organizacją Pożytku Publicznego - OPP

uprawnioną do otrzymana 1% podatku.

Stowarzyszenie Dzieci Serc 

34-281 Radziechowy, ul. Abramska 2 

Bank Spółdzielczy Radziechowy - Wieprz 

nr konta 20 8140 0009 0006 9430 2000 0010 

KRS 0000121276 

NIP 553-22-50 -13

A. Dyrcz,
Zdjęcia: M. Stawowy, kl. 3b


Bal Karnawałowy dla "DZIECI SERC"

W czwartek - 31 stycznia 2013 r. - spotkaliśmy się po raz kolejny na balu karnawałowym. W progach naszej szkoły gości powitał gospodarz placówki dyrektor wraz z grupą wolontariuszy (uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej) pod opieką nauczycieli oraz z przedstawicielami parafialnej grupy KSM z ks. Tomaszem.

Te spotkania mają uroczysty i niezwykle radosny charakter. Młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem w podejmowaniu zacnych gości. "Mamy nadzieję, że taka postawa dziecięcej pokory, jak i postawa wobec bliźniego przywracają nam właściwe spojrzenie na wielkość i godność każdej osoby ludzkiej."

Stowarzyszenie Dzieci Serc

jest Organizacją Pożytku Publicznego - OPP

uprawnioną do otrzymana 1% podatku.

Stowarzyszenie Dzieci Serc 

34-281 Radziechowy, ul. Abramska 2 

Bank Spółdzielczy Radziechowy - Wieprz 

nr konta 20 8140 0009 0006 9430 2000 0010 

KRS 0000121276 

NIP 553-22-50 -13

A. Dyrcz,
ks. T. Sroka


Dyskoteka walentynkowa 2012 - GALERIA
Dyskoteka andrzejkowa 2009

"Tańce, hulanki, swawole.." tak w kilku słowach można opisać dyskotekę andrzejkową, która odbyła się 21 listopada 2009 w naszej szkole.

Uczestnicy tej zabawy to przede wszytskim wolontariusze z naszej szkoły i liceum z Andrychowa, oraz ich przyjaciele, czyli podopieczni Stowarzyszenia Dzieci Serc z Radziechowa.

Najpierw zebraliśmy się, aby przygotować szkołę na przyjazd naszych miłych gości. Udekorowaliśmy dolny korytarz oraz salę nr 9, jako tymczasową "stołówkę".
Na ten wieczór andrzejkowy przygotowaliśmy również wróżby, tj. przebijanie serc w celu poznania imienia przyszłej miłości.

Jednak prawdziwa dyskotekowa zabawa, to było coś, to ona rozbawiła wszystkich przybyłych i nikt nie stał oparty o ścianę, każdy znalazł sobie partnera do tańca.

kfp
Zdecyduj, na kogo przekażesz swój 1% w rozliczeniu podatkowym.

Stowarzyszenie Dzieci Serc jest Organizacją Pożytku Publicznego - OPP uprawnioną do otrzymana 1% podatku.

Dane:

Stowarzyszenie Dzieci Serc 34-281 Radziechowy, ul. Abramska 2

Bank Spółdzielczy Radziechowy - Wieprz

nr konta 20 8140 0009 0006 9430 2000 0010

KRS 0000121276

NIP 553-22-50 -131

Sprawozdanie Merytoryczne Stowarzyszenia Dzieci Serc za rok 2008
(wersja .JPG)


Dyskoteka andrzejkowa

"Tańce, hulanki, swawole.." tak w kilku słowach można opisać dyskotekę andrzejkową, która odbyła się w dniu 17 listopada 2008 w naszej szkole.

Jednak z wielu względów była to niezwykła dyskoteka. Uczestnikami tej zabawy nie byli tylko przedstawiciele szkoły, ale również podopieczni Stowarzyszenia Dzieci Serc z Radziechowa.

Od około roku poszczególni uczniowie szkoły biorą czynny udział w przedsięwzięciach tego stowarzyszenia.

Byliśmy już na paraolimpiadzie oraz na rajdzie na Matyskę.

Tym razem do naszej skromnej grupy dołączyli się także harcerze, którymi również opiekuje się pani Agnieszka Klimonda.

Około godziny 15 zebraliśmy się, aby przygotować szkołę na przyjazd szacownych gości. Udekorowaliśmy dolny korytarz oraz salę nr 9, jako tymczasową "stołówkę".
Oczywiście musieliśmy dotrzymać tradycji i jak to bywa w wieczór andrzejkowy przygotowaliśmy różnego rodzaju wróżby.
Między innymi wróżby pod pączkami, przebijanie serc w celu poznania imienia przyszłej miłości czy też wróżba z owocami.

Po przybyciu naszych gości, na początku z lekkim onieśmieleniem także harcerze, którzy przecież wcześniej nie mieli kontaktu z takimi osobami, porwali wszystkich do wspólnej zabawy.
Na samym początku staraliśmy się odtańczyć, tzw. taniec belgijski, jego zasady nie były do końca przestrzegane, ale i tak wszystkim się podobało.
Później przyszedł czas na prawdziwą dyskotekową zabawę, w tym momencie już nikt nie stał oparty o ścianę, każdy znalazł sobie partnera do tańca.

Wstyd się przyznać, ale często wolontariusze byli już wykończeni, a nasi podopieczni nadal chcieli tańczyć. W sumie nic dziwnego, gdyż przy muzyce jaką fundowali nam szkolni DJ`e w składzie Grzesiek Tomiczek, Przemek Kowalski oraz czasami Piotrek Bistyga, wprost nie dało się stać w miejscu. Udostępnione mieliśmy także światła, które wprowadzały istnie dyskotekową atmosferę.

Po pierwszej części zabawy odbyła krótka przerwa, w czasie której otrzymaliśmy ciepłą kiełbaskę z herbatką. Rzecz jasna podczas tego krótkiego posiłku również było gwarno i zabawnie.

Po jedzonku nadszedł długo wyczekiwany moment ... andrzejkowe wróżby. Korytarz został podzielony na dwie części: część męska i żeńska.
Przy stolikach stali wolontariusze, którzy pomagali w organizacji zabawy. Wyniki wróżb były często nieoczekiwane, zobaczymy czy się sprawdzą.

Po wykorzystaniu wszystkich możliwych sposobów na przepowiadanie przyszłości powróciliśmy do tańca. Niestety czas biegł nieubłaganie i zostało nam zaledwie kilka piosenek.
Na ukoronowanie imprezy (po raz drugi) pojawiła się uwielbiana przez dzieci piosenka zespołu Ich Troje "Powiedz". Wśród gości znalazły się nawet odważne osoby, które śpiewały do mikrofonu.
Po tym utworze nastał moment rozstania, choć trudno nam było pożegnać nowych przyjaciół, było to nieuniknione.

Pan Dyrektor za pomoc i otwarte serce został nagrodzony oficjalną koszulką stowarzyszenia oraz ręcznie wytworzoną złotą różą. Podobnie pani Edyta Tomczyk, która także bardzo nam pomogła. Nasi goście odjechali swoją "limuzyną", a my powróciliśmy do sali, którą oczywiście należało uporządkować.

Ogólne wrażenia były bardzo pozytywne, wszyscy genialnie się bawili. Mamy nadzieję, że okazja do ponownego spotkania szybko się nadarzy i ponownie spędzimy ją w tak szampańskim nastroju.

Wolontariuszka
Joanna Piotrowska
Kl.III BValid XHTML 1.0 Transitional